Hoofdsponsors

  • Vdg 90x Home
  • Multi Logo
  • Banner Bvd
  • TDH Montage & Lastechniek

Bericht namens de gemeente

We hebben de afgelopen tijd gemerkt dat de coronamaatregelen veel van de sportverenigingen vraagt. We waarderen uw inzet en we merken dat u zich inspant om te zorgen dat er veilig kan worden gesport. In de afgelopen weken liet het kabinet ons weten dat het niet goed gaat met de ontwikkelingen rond het coronavirus in ons land. Als we niet oppassen zijn we binnen afzienbare tijd weer terug bij af. Het kabinet benadrukt dat iedereen zich aan de basisregels moet houden. Omdat veel sportverenigingen inmiddels weer zijn gestart, willen we de coronamaatregelen nog een keer bij u onder de aandacht brengen.

1,5 meter
Alleen samen zorgen we ervoor dat het veld, de kantine en clubgebouw open kunnen blijven. Daarom is het belangrijk om vanaf 18 jaar, voor en na het sporten, 1,5 meter afstand te houden. De sportclubs zijn hiervoor verantwoordelijk. 

·         Denk aan looproutes; 
·         Wijs mensen langs de lijn op de 1,5 meter afstand. 

Sportverenigingen zijn zelf verantwoordelijk voor naleving van de coronaregels. De gemeente is verantwoordelijk voor de controle en handhaving op de coronamaatregelen. Het is in ieders belang om het niet zo ver te laten komen dat daadwerkelijk handhavend moet worden opgetreden.

Kantine en terras
In de sportkantine en op het terras zijn de richtlijnen en protocollen vanuit de Koninklijke Horeca Nederland van toepassing. Dat betekent onder meer: 

·         1,5 meter afstand;
·         Reservering (vooraf of aan de deur);
·         Gezondheidscheck;
·         Vragen aan bezoekers om zich te laten registreren;
·         Placeren van bezoekers (bezoekers hebben een vaste zitplaats).

Basisregels

Het is belangrijk dat we allemaal de basisregels blijven volgen. De basisregels voor iedereen zijn:

·         Heeft u klachten? Blijf dan thuis en laat u direct testen;
·         Bent u benauwd en/of heeft u koorts? Dan blijven alle huisgenoten ook thuis;
·         Houd 1,5 meter afstand;
·         Vermijd drukke plekken;
·         Was vaak uw handen.

Specifieke maatregelen ten aanzien van sporten
Er zijn specifieke regels rondom bijvoorbeeld stemgebruik/ schreeuwen langs de lijn, maar ook het gebruik van kleedruimtes etc. Deze informatie is te vinden op de volgende website: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/openbaar-en-dagelijks-leven/sport.

Als we ons met elkaar aan deze regels blijven houden dan kunnen we voorkomen dat er stappen moeten worden teruggezet.