Hoofdsponsors

  • Banner Schoenmakers 520x90
  • Banner Oovb 379x90
  • Vdg 90x Home
  • Multi Logo
  • Banner Bvd
  • Summeren 90px Home
  • Hummel 90px Home.png
  • TDH Montage & Lastechniek

Niftrik 1 – Overasseltse Boys 1

De maasderby  Niftrik 1 – Overasseltse Boys 1 geeft de “ Boys “ een kerstgeschenk van 3 punten.Ingeplande inhaalwedstrijd tussen Niftrik 1 en OVB 1 ( afgelast op 11 november ivm ongeluk scheidsrechter voorafgaand aan de wedstrijd ) was een onderhoudende pot voetbal met een terechte winnaar uit Overasselt.Op het veld ontstonden niet de echte maas tot maas gevechten, tussen spelers, door het verzorgende voetbal van de jongens uit Overasselt die Niftrik vooral de 1e helft alle hoeken van het goed bespeelbare veld lieten zien.

Vooral in het 1e kwartier was OVB nadrukkelijk op zoek naar een doelpunt die maar niet wilde vallen. Kansen voor Geert Janssen, schoten van Thomas Peeters-Weem en Dennis Jetten werden vakkundig onschadelijk gemaakt door  keeper Remco van Burk, al makte hij niet een zekere indruk door veel ballen los te laten die in zijn richting kwamen.In de 20e minuut had spits Geert Janssen een vrije schietkans om te scoren maar zijn actie ging net naast de verkeerde kant van de paal. Dit moment had gerust de score kunnen openen maar je moet er een beetje geluk bij hebben.Op het middenveld heerste Bas Janssen als vanouds en zijn invloed op het spel is zo kenmerkend dat het lijkt of er een poppenspeler aan het werk is die de touwtjes van de medespelers strak in zijn handen heeft. Zijn ballen en steekpasjes zijn zo op maat dat de rest van het team automatisch beter gaat voetballen. Zo ook in de 17e minuut toen een opmaat bal van Bas Janssen  bij zijn neef Geert Janssen terecht kwam en een kapbeweging, a la good old Toon Jansen, de verdediger van Niftrik het bos instuurde wist Geert deze bal perfect af te ronden. Dan lijkt het of Niftrik niets in te brengen heeft maar toch waren zij een paar keer gevaarlijk voor het doel van keeper Bart van Wagenberg en gingen er een paar kansen verloren. Een doelpunt van Niftrik werd terecht voor buitenspel afgekeurd door de goed leidende scheidsrechter J. Leerentveld. Op advies van grensrechter Tobi de Hair, die met een roestvrij stalen gezicht de scheidsrechter zijn argumenten duidelijk maakte, werd de goal geannuleerd.Maar Bas Janssen had even later weer een geniaal moment en zijn krulbal belandde exact op het hoofd van Pieter van Dam die geweldig scoorde en het leek alsof hij in die goal zijn vorm helemaal terug vond. Hij raakte de bal met zijn hoofd net alsof een vader zijn kind even terloops over het bolletje aait en zegt die is voor jou…( mooie kerstgedachte )Maar toen dacht Geert Janssen “ ik ben ook in vorm “ en opnieuw stond Bas Janssen weer aan de basis van de 3e goal die Geert dus onberispelijk via de binnenkant van de paal binnen schoot.Het was een genot om te kijken hoe iedereen elkaar zo makkelijk vond en de basis ligt dan vaak vanuit achterin waar Roel van Eeuwijk zijn backs goed onder controle had en hun passes vooruit hun medespelers makkelijk bereikten.Ondanks afwezigheid van Guus Peeters – Weem en Milan Nicolasen ( geplande skivakantie in Oostenrijk ) was de jeugd weer heel goed bezig en Tom Derks, Dennis Jetten, Bart van de Groes, Bart van Wagenberg en Sam Derks speelden allen een prima wedstrijd en geeft veel vertrouwen voor de toekomst.Op slag van rust was er een aanval die eigenlijk op youtube vast gelegd had moeten worden want er was werkelijk niemand van Niftrik die ook maar enig contact had met de rondspelende bal. Uiteindelijk bereikte de bal natuurlijk Geert Janssen die deed waar hij vandaag goed in was en dat is scoren en de 0-4 was een feit.De tweede helft was kwalitatief wat minder maar dat krijg je vaak na een goed lopende 1e helft met prachtige doelpunten en spel waar je iedere week op hoopt. Dat heeft ook te maken met de instelling van de tegenstander die niet over zich heen liet lopen maar de strijd bleef aangaan. Toch waren er nog volop kansen maar door wat slordige passing en verkeerde keuzes deden de Boys zichzelf tekort en daar maakte Niftrik juist weer gebruik van. Robbie Jansen viel heel goed in voor Sam Derks en zijn acties over rechts waren heel dreigend en bereikten net niet de juiste mensen die het af konden maken. Toch was het Robbie die een steekbal naar Thomas Peeters-Weem uiteindelijk liet belanden op weer het frivole hoofd van Pieter van Dam en daar wist Pieter wel raad mee en zijn kopbal liet het net heerlijk bollen. Zijn blik naar zijn jarige en zwangere vriendin Jaimy was een “all you need is love’’ moment die menig supporter een traantje liet wegpinken.  De 0-5 gaf Niftrik toch de nodige inspiratie dat zij, na een gemiste penalty, toch 2 keer het net wisten te vinden en de stand opeens 2-5 was voor je er erg in had. Misschien had de dubbele wissel van Niftrik ( Frans Meeuwsen legde aan andere supporters uit dat er dan 4 spelers bij betrokken zijn ) toch invloed op het spel en ging het toch allemaal iets minder.Bram Meeuwsen had ook nog een paar kansen maar hij was niet gelukkig in de afronding en dat is hem vergeven want hij stond zijn mannetje weer zoals we graag willen zien op deze regenachtige zondagmiddag.Een hoogtepunt was ook weer dat er na een paar wissels de gebroeders Toby en Puck van Eeuwijk naast hun neef Roel van Eeuwijk op het veld stonden en dat de vader van Toby en Puck zei: “ wat zijn ze toch gegroeid onze jongens “ en dat was hartverwarmend om te horen.Uiteindelijk was de uitslag een afspiegeling van de de wedstrijd, en kan de winterstop met een lekker kerstbiertje ingeluid worden, en namens de redactie van Overasseltse Boys wensen wij allen heerlijke feestdagen en een gezond 2019 toe.Tot volgend jaar en proost….