JO13 herovert de koppositie

Zaterdag 12 mei wachtte JO13 wederom een topwedstrijd tegen de nummer drie van de ranglijst Beuningse Boys uit het gelijknamige Beuningen. Ons team was tot op het bot gemotiveerd om het eerste verlies van vorige week tegen Germania van zich af te spelen. Door die nederlaag verloren we bovendien de eerste plaats omdat Germania over een beter doelsaldo beschikt. Zonder Simon, Anne en Tijmen begonnen we in een aanvallende opstelling aan deze klus. Ryan verdedigde wederom ons doel en Chiel fungeerde als linksback. Met Lars en Wout in het centrum, Siem als rechtsback hadden we een zeer solide verdediging. Mick keerde na zijn vakantie terug als centrale middenvelder, en Levi en Dennis completeerden het middenveld. Voorin van links naar recht Jens, Bram en Wessel. Chris en Bart begonnen op de bank. Overasselt trok meteen ten aanval, en al in de tweede minuut was het prijs, een ontketende Jens joeg de bal in de korte hoek langs de verbaasde keeper en de 0-1 was een feit. Ons team bleef fel en al in de tiende minuut was het Bram die de 0-2 liet aantekenen. De Boys waren zo’n beetje op alle fronten beter dan Beuningen die eigenlijk maar in een ding echt goed waren en dat was spelers wisselen. In de eerste helft werden minstens 25 wissels doorgevoerd, en dat bracht uiteraard niet echt veel rust in hun team. Ryan kreeg niet al te veel werk, maar wat hij moest doen deed hij prima. Bij een verdedigende actie maakte Lars een vervelende val en bleef roerloos liggen. Na een paar minuten krabbelde hij weer op maar moest worden vervangen door Chris. We probeerden zo ver mogelijk van ons doel af te spelen en zo vroeg mogelijk te storen en dat ging bij vlagen heel erg goed. In de zevenentwintigste minuut leverde dit zoveel paniek op dat Bram zijn tweede doelpunt mocht vieren en de stand naar 0-3 tilde. Daarmee brak ook de rust aan, de rust waar Beuningen inmiddels wel naar snakte.

In de tweede helft was het spel zo mogelijk nog eenzijdiger. Bart viel prima in, en Beuningen wisselde maar door. Elke Beuningse speler (behalve de keeper) was inmiddels al minstens 4 keer gewisseld met een rommelig begin tot gevolg. Het duurde nog tot de dertiende minuut voordat er weer werd gescoord, wederom door Bram. In de achttiende minuut was bij ons de aandacht een beetje verslapt en scoorde Beuningen (overigens op fraaie wijze). Ineens kregen onze jongens het idee dat deze competitie weleens op doelsaldo beslist kan gaan worden en regelmatig werd er “aan het doelsaldo werken” geschreeuwd. Bram had dat blijkbaar goed gehoord en scoorde in de vijfentwintigste minuut de 1-5. Lars was inmiddels weer bij zijn positieven en mocht de laatste vijf minuten nog even voorin meespelen. Over gouden wissels gesproken, amper twee minuten binnen de lijnen zorgde hij voor de 1-6. Binnen een minuut bracht Bram de score op 1-7 en een minuut voor tijd bepaalde diezelfde Bram de eindstand op 1-8. Een verrassend hoge score op toch een van de betere teams dit seizoen. Nog verrassender was dat Germania verloren had van Hatert. Daardoor staat JO13 nu weer alleen aan kop met drie punten voorsprong op nummer twee Germania, en in doelsaldo ook nog maar 1 doelpuntje achter. Er resteren nog maar twee wedstrijden, maar dat worden nog twee lastige. Onze grootste concurrent heeft van allebei deze teams verloren, we zijn dus gewaarschuwd. Als we echter ons eigen spel spelen en gretig zijn hebben we bewezen van iedereen te kunnen winnen. Aanstaande zaterdag spelen we thuis tegen AWC aanvang 11:30 uur.