Eerste nederlaag JO13

Zaterdag 5 mei speelde JO13 de belangrijke uitwedstrijd tegen Germania uit Groesbeek. Germania is de nummer twee van de competitie met maar drie punten minder dan ons team. Bovendien scoorden ze meer doelpunten en kregen minder doelpunten tegen, dus een geduchte tegenstander. Zonder Mick en Anne en met een geblesseerde Tijmen begon ons team op het kunstgras ronduit slecht aan de wedstrijd. Hoewel we zelf mochten aftrappen scoorde de tegenstander binnen een minuut al de 1-0. We zijn al meerdere wedstrijden tegen een achterstand aangelopen, en vaak bracht dat de ommekeer. Dat was vandaag wel anders, want al in de vierde minuut verdubbelden de Groesbekers de score naar 2-0 na geklungel van Overasselt kant. Germania bleef gedurende de eerste helft de bovenliggende partij maar ook onze Boys kregen kansen. In de twaalfde minuut was het Bram die een panklare voorzet van Jens binnenliep. Het middenveld van Germania won net iets te veel duels en dat stichtte veel onrust voor ons doel. Van onze kant kwam het meeste gevaar van links waar Dennis en Jens keer op keer door de verdediging sneden. Het leverde wel kansen op maar we mistten duidelijk scherpte en hadden ook niet veel geluk. Dat had de tegenstander wel toen in de twintigste minuut een penalty werd gegeven die onberispelijk werd ingeschoten. Met een 3-1 achterstand gingen we de rust in.

In de tweede helft was Overasselt de betere partij. De gevaarlijkste man bij Germania werd door Chris vakkundig uitgeschakeld en dat ontregelde de tegenstander nogal. Achterin waren het vooral Wout en Ryan die prima in vorm waren. Dennis verhuisde naar de rechtsbuiten positie zodat we nu van beide flanken gevaarlijk konden zijn. Al in de vijfde minuut scoorde Bram zijn tweede van vandaag en bracht de spanning terug en de score op 3-2. Aanval op aanval volgde nu van onze jongens maar we waren net niet goed op dreef voor de goal. Daarbij raakten we ook nog eens de paal en mistten het doel op een haar na. Meer dan twee redelijk goede kansen kreeg Germania in de tweede helft niet meer en dat maakte ook duidelijk dat het spelbeeld volledig omgedraaid was. Wat onze jongen echter ook probeerden, het lukte maar niet om de bal in het doel te krijgen. Tot overmaat van ramp moest ook Jens nog geblesseerd het veld verlaten terwijl juist veel gevaar van hem kwam. Ons team bleef het proberen maar kwam helaas niet meer tot scoren zodat we tegen de eerste nederlaag aanliepen. Door dit verlies is Germania nu op doelsaldo de nieuwe nummer 1. Volgende week staat meteen weer een hele zware wedstrijd op het programma uit tegen Beuningen die op de derde plaats staan.